1987 yılında  babasından aldığı kalfalık eğitimi ile yolculuğuna başlayan Mustafa  Örten Kayseri ve çevresindeki birçok camii inşaatında çalışma fırsatı bularak inşaat sektörü ile tanışmıştır.Bürüngüz camiii ,Kapaklıköy camii gibi camilerimizin projelerinde bir fiil faaliyet gösteren Mustafa örten  1992 yılında DOĞU inşaat adı ile Antalya ve çevresinde inşaat sektörüne tam anlamı ile geçiş yapmıştır.

Babasından aldığı feyz ,bugüne kadar edindiği ticari tecrübe ile  Mustafa örten ;Kişilerin zevklerine ve duygularına dokunacak  özel projeler üretme gayretinde oldu.Triblex villa ve Dublex villa olmak üzere birbirinden farklı birçok projeye imza atan Mustafa örten çok katlı projeleri ile de kısa zamanda sektör içerisinde kendisine yer buldu.

Örten inşaat Ltd.Şti. olarak; sürekli değişen ve yenilenen inşaat sektöründe ,teknolojik bilgi birikimimiz,güçlü sermaye yapımız,modern mimari anlayışımız,deneyimli teknik ve idari kadromuzla birlikte nitelikli projelere imza atmak temel prensibimizdir.Ürettiğimiz her işte planlama ,organizasyon ve proje aşamasına maksimum özeni göstermekteyiz.

  2004 yılında Kayseri'yi kendisine merkez olarak seçen  Örten  İnşaat Günümüze kadar birbirinden farklı  ve seçkin 300'den fazla projeye imza attı.''Emekle yükselen değerler'' sloganı ile yola çıkan örten inşaat projelerinin her aşamasında insana olan saygınlığını ve değer anlayışını bir kat daha artırarak kalite çizgisini  bir üst seviyeye çıkarmıştır.

Bünyesinde ç alıştığı ekip arkadaşları ile satışa kadar değil satış sonrasında da hizmet kalitesinden  ödün vermeyen Örten inşaat profesyonel yapısı,akılcı hizmet anlayışı,Değişime hep açık yaklaşımı ile sektörün önde geleni olmayı kendisine hedef seçmiştir.